2. El Motosiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. El Motosiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el motosiklet alırken neresine bakılır, nelere dikkat edilir?

İkinci el motosiklet alırken kandırılmak yada kandırılacağını düşünmek, özellikle ilk defa motosiklet alacaklar için en büyük korkulardan bir tanesi. 
Öncelikle yapılması gereken, bu konuda hiç tecrübeniz yoksa kesinlikle yanınızda bilen, anlayan birilerini götürmeniz gerekiyor. Sonrasında tabi ki bir servise yada bu işten anlayan, sizin bildiğiniz ve güvendiğiniz bir ustaya göstermeniz lazım. 

Satın alınırken ruhsat kontrolü, şase ve motor numarası, noter satış işlemi, motor aksamı kırık, sökük, yağ kaçırma gibi sorunlar, kazası varmı, varsa nasıl anlaşılır? Gibi, ana başlıklara dikkat etmeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise para alışverili. Motoru satın alırken parayı önceden vermeyin. Nasıl olsa aldık al paranı demeyin. Noter işlemi sırasın da imzalar atılırken hemen önce yada kabul ederse imza atıldıktan sonra verin. Zaten genelde noter para alışverişi yapıldı mı diye sorar. 
Bir de motoru satarken paranızı dikkatli sayın. Özellikle paraların sahte mi gerçek mi olduğunu kontrol etmeniz de fayda var.

Videomuz da bu konuları ve dikkat etmeniz gereken diğer önemli noktaları ayrıntılı bir şekilde anlatıyorum. Videomuzu izleyerek ikin el motosiklet alımı konusunda daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

 

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe