MOTOSİKLETLİ KURYELER FEDERASYONU KURULDU!

MOTOSİKLETLİ KURYELER FEDERASYONU KURULDU!

HAYÂLDİ GERÇEK OLDU FEDERASYON KURULDU..

Yıllardır devletin ve milletin gözünde meslek olarak tanınmak isteyen motosikletli kuryelerin hayalleri sonunda gerçek oldu. Bir süre önce yoğun çalışmalar ve gerekli başvurular sonucunda mesleki yeterlilik standatları belirlenerek onaylanmıştı. Bunun üzerine çalışmalara daha da hız veren Ankaralı Moto kuryeler, Uzun yılllar verilen mücadelenin ve çalışmasın sonucunda Tüm Anadolu Motosikletli Kuyeler Federasyonunu resmen Kurdu. 

Ankara, Nazım Hikmet Kültür Merkezi Salonu'da toplanan motosikletli kuryeler Divan Başkanı Yakup Sağlam,Federasyon Genel Başkanı Çağdaş Yavuz, Dernek Başkanları ve çok değerli üyelerinin katılımlarıyla ilk Genel Kurullarını gercekleşttirdi. 

Çok uzun süre benim de meslek olarak yaptığım ve birlik beraberlik anlamında çok emek verdiğim bu mesleğin bir federasyona kavuşması tüm kuryeleri olduğu gibi beni de çok mutlu etti. Yıllar boyu Ankara da alt yapısını oluşturduğumuz, zorlu mücadeleler verdiğimiz bu meslekte emeklerimizin boşa gitmemesi, hatta bayrağı bizden devralan arkadaşların üzerine de koyarak iki teker emekçilerini böyle bir kuruma kavuşturması hepimize haklı bir gurur yaşatmasının yanı sıra, ilerisi için daha güzel şeylerin yaşanacağının habercisidir.

İnanıyorum ki Onursal başkan Yakup Sağlam, Federasyon başkanı Çağdaş Yavuz, diğer tüm dernek başkanlar ve bu isimlere destek veren tüm kuryeler sayesinde bu meslek için daha güzel işler yapılacaktır. Bu işten evine ekmek götüren tüm moto kurye arkadaşlarımızı bu kuruma destek vermeye davet ediyorum. Moto kuryelik mesleğini şu sıralar yapmıyor olsam da, ben Kolaçan olarak bu meslek için canla başla emek veren, koşturan bu ekibi her daim destekleyeceğim. 

Umuyorum ki tüm iki teker emekçileri de kendilerine ait olan bu federasyona sahip çıkarlar..

 

 

1 YORUMLAR

YORUM YAZ


Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe