Pol Espargaro, KTM'ye geçen Johann Zarco'ya motosikleti nasıl daha iyi kontrol edebileceği konusunda ipucu veremeyeceğini söyledi.

Pol Espargaro, KTM'ye geçen Johann Zarco'ya motosikleti nasıl daha iyi kontrol edebileceği konusunda ipucu veremeyeceğini söyledi.

Pol Espargaro, KTM'ye geçen Johann Zarco'ya motosikleti nasıl daha iyi kontrol edebileceği konusunda ipucu veremeyeceğini söyledi. Tech 3 Yamaha'dayken harikalar yaratan Zarco, bu sene KTM'ye geçiş yaptı ancak ilk iki yarışta RC16'da pek rahat sürüş gerçekleştiremeyerek ancak 15. olabildi. Arjantin yarışının ardından konuşan Zarco, motosiklet üzerinde yaptığı hiçbir şeyin işe yaramadığını, yaşadığı zorluklar nedeniyle motosikletin üzerinde bitik düştüğünü söylemişti. KTM'nin motor sporları patronu Pit Beirer, Katar GP hafta sonunda Zarco'nun motosiklete alışma sürecinin beklenenden uzun sürdüğünü söylemişti. Espargaro şu ana kadar 10 puan kazanırken, Zarco ancak 2 puan kazanabildi. Espargaro, takım arkadaşının yapılan yorumları sineye çekmesi gerektiğini belirterek, "Burası fabrika takımı. İyi bir maaş, iyi bir motosiklet, iyi bir ilgi ancak aynı zamanda büyük beklentiler söz konusu. Burada yer alan sürücünün her şeyi iyi bir şekilde idare etmesi gerekiyor." "Johann çok iyi bir sürücü ve çok yetenekli olduğunu biliyorum. O, benden daha sakin. Bu yüzden ona hiç tavsiye veremem çünkü o, bu durumu benden daha iyi idare edecektir." "Pit geçen sene bani ve Bradley'i (Smith) de eleştirdi ve şimdi de Johann'ı eleştiriyor. Ancak Pit bizi daha iyi hale getirmek için bunu yapıyor. Onun sözlerini diğer türlü değil, bu şekilde algılamalıyız." "Tabii ki Johann'ın motosiklete alışması için zamana ihtiyacı var. Onun gerçekten hızlı olduğuna eminim." "Geçen sene Katar'da pole pozisyonunu aldı ve Arjantin'de podyuma çıktı. Bu yüzden Johann'ın iyi bir sürücü olmadığını söyleyemeyiz. Johann'ın MotoGP'nin en üst seviyelerine ulaştığını hatırlamamız lazım. Zamana ihtiyacı var. Doğru noktaya gelecektir." dedi. Espargaro, Zarco'ya kıyasla kendisinin KTM'de geçirdiği dönemin, motosikleti sıfırdan geliştirmeleri sebebiyle daha zorlu olduğunu söyledi. Espargaro, "Şu anki motosikleti 2017 Katar'da kullandığımız motosikletle kullanırsanız farka inanamazsınız. Bu motosikleti sıfırdan oluşturduk. Sıfırdan geliştirdiğimiz için çok zordu." "Çok fazla kaza yaptık. Kazaları motosiklet yüzünden yaptığımızı söylemiyorum ancak sınırlarda gitmem gerektiği için bazen bu tür şeyler oluyordu." "Tabii ki Johann şu anda bizim projenin başında kullandığımız motosiklete göre daha iyi bir motosikleti var. Ancak yine de onun seviyesi için, geçmişte yer aldığı pozisyonlar için yeterli bir motosiklet değil." dedi. Espargaro, KTM'nin artık ilk 10 mücadelesine çok yaklaştığını söyledi. Arjantin yarışında Espargaro 10. olmayı başarmıştı. Espargaro, "En başından beri bu takımdayım. Motosiklet çok yeniydi ve iyi sonuçlar almamız için çok çalışmamız gerekiyordu. Bunu yapıyoruz." "Rakamlara bakarsanız, 2017 Katar'daki ilk yarışa göre öndekilere daha çok yakınız. Bu şekilde devam edersek kısa sürede zirvedekileri yakalayabiliriz." dedi. Pol Espargaro, Red Bull KTM Factory Racing Pol Espargaro, Red Bull KTM Factory Racing Photo by: Gold and Goose / LAT Images Kaynak:motorsport.com

1 YORUMLAR

YORUM YAZ


Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe