Hakkımda

Hakkımda

Mevlüt Sağlam 1983 yılında Ankara'da doğdu. Mamak Yunus Emre Tcaret Meslek Lisesini bitirdikten sonra bir ecza deposunda moto kurye olarak iş hayatına atıldı. Yaklaşık 16 sene motosikletli kuryelik mesleğine devam etti. Bir dönem Ankara'nın ilk motosikletli kuryeler derneği yönetim kadrosunda yer aldı.  Aynı zamanda Türkiye'nin en kalabalık moto kurye kortejlerini ve etkinliklerini düzenleyerek büyük kitleler tarafından tanınan ve sevilen biri haline geldi. 2007 yılında ilk youtube kanalını açarak moto kuryelerin sorunları ile ilgili videolar yapmaya başladı. Zamanın imkansızlıkları sebebiyle kanal zamanla kapandı.

Diğer taraftan aldığı işaret dili eğitimleri ile youtube de eşiyle beraber işaret dili videoları çekmeye başladı. Bir yandan işaret dili eğitimleri verirken diğer yandan işitme engelliler için gönüllü işler yapmaya devam etti. 2016 yılında youtube de Kolaçan ismi ile tekrar bir kanal açtı.

Yıllar boyu edindiği tecrübeleri ve trafikte yaptığı yüzbinlerce kilometre yol anılarını kanalında paylaşarak, özellikle motosiklete yeni başlayacak ve başlamış olan motosiklet severlere yol göstermeye devam ediyor. Zamanla kanal konseptini genişleterek, trafikte yaşadığı anlık olaylar, gezi, kamp, bakım onarım, motosiklet ve ekipman incelemeleri, hayati bilgiler gibi önemli konular hakkında videolar çekiyor.

Kolaçan, motosiklet içeren bir hayat!

Motosiklet üzerinde yaklaşık 700.000 kilometre yol…

Motosiklet ve ekipman inceleme, bakım onarım, test sürüşü, röportajlar, sosyal deney, gezi, kamp, oyun ve çeşitli vloglar, kısaca hayata dair her şey Kolaçan'da!

Kolaçan ailesine dahil olmak istiyorsanız youtube.com/kolacan youtube kanalını takip etmeniz yeterli. Amaç eğlenmek, gülmek, öğrenmek, öğretmek, paylaşmak, dost olmak… Bi tanısanız çok seversiniz :)

Videolarımız siz değerli takipçilerimizin isteklerine göre şekilleniyor. Video içerik önerilerinizi ve işbirliği tekliflerinizi altta ki mail adresinden ulaştırabilirsiniz.

 

İletişim: kolacanvlog@gmail.com

Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe