Trafikte Dikkat ve Kask Kamerasının Önemi

Trafikte Dikkat ve Kask Kamerasının Önemi

Motosiklet kullanıcıları olarak trafikte diğer tüm araçlardan çok daha dikkatli olmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Maalesef Türkiye trafiğinde araç kullanmak bir yana, kaza yapmadan yada kaza tehlikesi atlatmadan motosiklet kullanmak başlı başına bir yetenek haline geldi. Tabi ki kazaları en aza indirmekle ilgili yapılabilecek şeyler var. Onların ise bir kısmına başka bir yazımızda ve videomuzda değinmiştik.

Ancak bazen öyle anlar oluyor ki ne kadar dikkatli olursak olalım kaza kaçınılmaz oluyor. Onlardan bir tanesi ise yayaların araçlar arasından aniden önümüzde fırlaması. Son yıllarda ülkemizdek ki mülteci sayısının artması ile birlikte araçların arasında dolaşan insanalrın sayısı da bir hayli arttı. Ve biz motosiklet kullanıcıları olarak yapmamız gereken en önemli şey gözümüzü artık değil 4 değil 8 açmak. 

Kazaların can sıkıcı gerçeğinin yanında kaza sonrasının da ciddi bir can sıkıcı durumu var. Teknolojinin gelişmesiyle her yer kamera  olsa da toplumumuz motorcuya olan ön yargısı sebebiyle  bazen haklı iken haksız duruma düşebiliyoruz. İşte bu durumda bizim de kendimizi garantiye almamız ve haklılığımızı kanıtlkayabilecek bir kamera kullanmamız gerekiyor. 

Son yıllarda kullanımı artan kask kameraları bir çok kişinin bildiğinin aksine sadece gezi, yada motovlog videoları çekmeye değil, tamamen güvenlik ve kanıt açısından kullanılmaya başlandı. Cüzi bir miktara satın alacağınız bir kask kamerası, belkide sizi tarifi imkansız bir yükten kurtaracak. Trafikte karıştığınız kazalar, önünüze atlamalar, vurup kaçmalar. Hatta sadece sizin değil çevrenizde oluşabilecek her türlü oumlu yada olumsuz durumu kaydetmenize yarayacak. Tabi ki kendi anılarınızı kaydetmeniz de cabası. 

Bu yüzden her motosiklet kullanıcısına, hatta tüm araçlara bir aksiyon kamerası tavsiye ediyoruz. Altta ki videomuzda, bu anlattıklarımızla ilgili uygulamalı bir kaza görüntüsü izleyebilirsiniz. Videomuzda kaza anı ve kazk kamerasının önemi açıkça görülüyor.

Umarız hiç birimiz bu tür olaylarla karşılaşmaz, kameralarımızı sadece güzel anılarımızı çekmek için kullanırız.

 

1 YORUMLAR

  • Emrah

    Motosiklet sürücüsü hatalı, motosikletler de sağdan geçemez. Sadece sola dönen araçların sağından geçilebilir kuralı burada da ve motosikletler için de geçerlidir. Yaya arabaların arasından geçtiği için hatalıdır. Motorcuların sağlama hakkı yoktur, arabalar bizi idare ediyor o ayrı mesele..

    YORUM YAZ


    Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe