Ayıptır, günahtır. İnsanları korkutmayın! Bizim hayatımız da kıymetli sizin hayatınız da

Ayıptır, günahtır. İnsanları korkutmayın! Bizim hayatımız da kıymetli sizin hayatınız da

Merhaba arkadaşlar.

Size Ankara’dan yazıyorum. Daha önce de yazmıştım. Sanrım sizlere karşı içlendikçe ve gönül koydukça yazmaya devam edeceğim. 

 Aranızda kaldırımda motor süren, ters yoldan giden ve babaları yaşındaki insanları korkutanlar var. Hadi bu kanunsuzlukları yapıyorsunuz, bari kornaya basın…
Bir kısmınız kanunlara uyuyor olabilir. Ama ters yönden gidenler ve kaldırımda motor sürerek insanları korkutanlar da az sayıda değil. İnsanlara yaklaşınca bir korna bile çalmıyorsunuz. Size gafil avlanıp korkuyoruz. Lafım bize bu korkuyu yaşatanlara…

Sizler birer trafik teröristisiniz. İnsanları terörize ederek kazandığınız paranın helal para mı olduğunu sanıyorsunuz? Biliyorum lafım çok ağır oldu. Ama az önce bana yaşattığınız korkunun da bir rövanşı olmalıydı. Öfkem içimde kalmamalıydı. Demin çok korktum, ve sizlere çok ama çok kızdım. Tarifi yok bu gönül koyuşun.  Lütfen insanların bedduasını almayın ve evinize helal kazançla alınmış ekmek götürün. Sizi bu şekilde trafik terörününe azmettiren güçler eğer lokanta sahipleriyse onlara karşı güç birliği yapın sözlerini dinlemeyin. Sizde birlik ruhu var, yaparsınız bunu.
Yemek soğudu diye size sitem eden müşterilere de boş verin toplu halde. O vakit siz de kazanırsınız, biz de…
Bizim hayatımız da kıymetli sizin hayatınız da…  
Ayıptır, yazıktır, günahtır. İnsanları korkutmayın. Kanunlara uyan arkadaşlarınızı da bize terör yaştan arkadaşlarınızı da seviyorum. Size hem kızıyorum, hem seviyorum. Çünkü siz bu ülke için askerliğini yapmış, bu ülke için vergi veren, bu ülkenin suyunu ve havasını birlikte paylaştığımız insanlarımızsınız. Kardeşiz biz. Sizin daha iyi olmasınız istiyorum. Allah sizleri de bizleri de kazadan beladan korusun.

 Not: 2.01.2020 tarihinde, saat 17:20 sıralarında Tunalı Hilmi caddesinden Bülten sokağa ters yönden giriş yapan arkadaş… Hangi lokantada çalışıyorsun sen? Allah seni ıslah etsin ve çocuklarını babasız koymasın inşallah. Tabi bizi senin gibilerden de korusun.

 

Sevgilerimle, Orhan Ardoğa.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ