Neden bu kadar bencilsiniz?

Neden bu kadar bencilsiniz?

Merhaba kardeşlerim.

Motosikletli Kuryelik mesleğine uzaktan yakından alakası olmayan birisi olarak yazıyorum. Sizleri de biraz aramak sureti ile buldum. Motosikletli kuryelerden bir yaya olarak çok şikayetçiyim.

Nasıl sizin canınız kıymetliyse yayaların da canı kıymetli. Bu dünyada sadece siz yaşamıyorsunuz. Ama yolları da kaldırımları da bu ülkede sadece siz yaşıyormuş gibi kullanıyorsunuz ve adata yayalar karşı terör saçıyorsunuz. Neye dayanarak bu kadar bencil ve bizlere karşı düşmanca davranıyorsunuz anlayabilmiş değilim?

İnsanları korkutmak size bu kadar mı keyifli geliyor? Bu kaldırımlarda yaşlılar da, çocuklar da, engelliler de yürüyor. Hadi sağlam insanları korkutarak ego tatmin ettiniz diyelim, sizden daha güçsüz olan insanları korkutup üzmek de mi size zevk veriyor?

Tunalı Hilmi Caddesinin Esat Dört yola yakın olan kısmı tamamen sizin terör alanınız haline gelmiş durumda. Bir zamanlar üçlü ASPAVA bölgesi de tehlikeli bir alandı, şimdi biraz yola geldi orası. 

Sizlerden çok rahatsızız. Ama sizleri kimseye şikayet etme şansımız yok. Polis bizi dinlemez bile, bunu mu fırsat biliyorsunuz? Ama bu günün yarını da var… Her zaman şu anki kadar güçlü olmayacaksınız. Gün olur devran döner, sizi de sizden daha güçlü olan birisi korkutup üzer. O vakit anlarsınız demek istediklerimi.

Çok mu ağır oldu sözlerim? Zorunuza mı gitti? Bir de bizim duygularımızı düşünün o halde. Sizler tarafında korkutulup aşağılanınca hissettiklerimizi düşünün, empati kurup yayaları anlamaya çalışın. Haksızlık yaptığınızı o vakit anlayacaksınız.

Bizi düşünmüyorsanız kendi can güvenliğinizi düşünün. Motor bu, dört bir yanı açık Allah korusun. Ters yoldan gitmek sizde, hız sizde, kaldırımda yayaların üzerine sürmek sizde… Bu kadar tehlikeye değer mi? Aranızda sözleşin, bundan sonra yemek servislerini trafik kurallarına uyarak götürün. Varsın müşteri yemeğini biraz soğumuş şekilde yesin; yemeği biraz geç teslim etseniz ne olur ki? Siz aranızda söz verip bir birinize can güvenliğiniz konusunda destek olduktan sonra patron da müşteri de sizin ekmek paranızla oynayamaz. Yeter ki hepiniz aynı kararlılığı gösterin.

Bu güne kadar bizleri korkutarak kendi gücünüze tanık oldunuz. Bundan sonra kendi can güvenliğiniz için dayanışma ve o gücü şer için değil hayır için kullanma zamanı.


Hepinize kazasız belasız mesailer dilerim. Hayırlı işler, OA.

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ