50cc Motosikletlerde Zorunlu Sigortası Gerçeği | Trafikte Görünmeyen Tehlike

50cc Motosikletlerde Zorunlu Sigortası Gerçeği | Trafikte Görünmeyen Tehlike

50cc motosikletlerde sigorta zorunlu mu değil mi, buna hangi yasa izin veriyor, kaza anında ne olacak, hasarı kim karşılar, istersek sigorta yaptırabilir miyiz, yaptırırsak ne olur?
Bu videoda 50cc  motosikletlerde ki trafik sigortası muafiyetine değiniyorum. Firmalar tarafından avantajmış gibi paylaşılan, sürücüler tarafından detayları bilinmeden beğenilen bu uygulama gerçekten yararlı mı, yoksa ileride karşılaşılacak bir kaza da ne tur durumlar yaşarız? 
Bilindiği gibi trafiğe çıkan her aracın yaptırması gereken 'zorunlu trafik sigortası', 50 cc motosikletlerde zorunlu değil. Bunun sebebi 50cc 'lik bu araçların L1 sınıfına dahil olması ve kağıt üzerinde motorlu bisiklet olarak görünmesi. L1 sınıfı araçlar, 45 km/h geçmeyen, silindir hacmi ise 50 cc geçmeyen araçlar demek.
Yasalar tarafından bir nevi oyuncakmış gibi görünüp motosiklet ehliyeti yada sigorta istenmeden trafiğe çıkmasına izin verilen bu araçlar, kaza anında her iki tarafa da ciddi zararlar açacaktır. 
Firmaların pek hoşuna gitmeyecek olan bu konuları, bu videoda sizler için detaylıca anlattım. İşinize yarayacağını düşündüğüm bu vidoyu sonuna kadar izlemenizi ve paylaşmanızı tavsiye ediyorum.

 

2 YORUMLAR

 • Ahmet Çakar

  Arkada oturan ödüyor..

  • Murat doğtaş

   Abi bir sorum olacak mesela 50cc motor bir arabaya çarptığında masrafları motor sahibimi ödüyor yoksa motoru sürenmi .

   YORUM YAZ


   Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe