Dur İhtarını Duymadı Diye Çarparak Düşürdüler!

Dur İhtarını Duymadı Diye Çarparak Düşürdüler!

Ankara İvedik Caddesi üzerinde bir sivil ekip aracı, dur ihtarına uymadığını iddaa ettiği moto kuryeye çarparak düşürdü! Dur ihtarını duymadığını idaa eden moto kurye ise kaza sonrası polisler tarafından tartaklandığını söyledi!

20.09.2019 tarihinde, Alkollü bir sürücü tarafından öldürülen Sinan kardeşimizin cenazesi için Yenimahalle karşıyaka mezalığındaydık. Defnetme işlemi bittiği sırada mezarlığın hemen önünde,  sivil ekip otosunun bir moto kuryeye bilerek çarptığı haberini aldık. Vakit kaybetmeden olayı duyan arkadaşlarla beraber hemen olay yerine vardık. İddaalara göre polisler iner inmez motorcuyu darp etmiş. Bizim gittiğimizde ise şikayetçi olmaması konusunda motorcuya da baskı yapıldığını gördük. Olayın dışında kalarak mümkün olduğunca gelişmeleri ve konuşmaları kaydetmeye çalıştım.  Polislerimiz ilk söyemlerinde dur ihtarına uymadığı için vurduk dediler. Vakit geçtikçe gelen polis ekibinin sayısı arttı. Daha sonra kendi aralarında geçen kısa görüşmeler ile birlikte, biz çarpmadık o gelip çarptı diyerek ifade değiştirdiler. Ancak kaza oluşumu ve araçların konumu öyle olmadığını açıkca gösteriyor. Şikayetçi olmamaması konusunda polislerin yönlendirmeleri cenazeden çıkıp gelen kalabalık motorcu kitlesi ile son buldu. Kısaca kalabalık olarak gidip kaza yapan
 motorcuya destek olmamız olayları değiştirdi.
Motosikletli kuryeler federasyonu üyeleri ile genel başkan Çağdaş Yavuz olaya hemen müdahil oldular. Başkan mümkün olduğunca moto kuryenin hakkını savunmaya çalıştı ancak bu durum da polislerin pek hoşuna gitmedi tabi. Neyse ki  olay yerine gidip tekrar ayrılmamız süresince kameram kayıttaydı. Bu yüzden kask kamerasının ve kamera kaydının ne kadar çok önemli olduğunu tekrar görüyoruz. 

Genel başkan Çağdaş Yavuz, hemen federasyonu avukatlarına seferber ederek olayın takipçisi olacaklarını belirtti ve Taraflarla birlikte karakola gitti. Bizde olay yerinden dağıldık. Tabi ki kaza anı ve hemen akabinde yaşandığ söylenenlerin hepsi birer iddaa, iki tarafta kendini savunarak karşı taraftan şikeyetçi oldular. Polisler tarafından her hangi bir darp uygulandı mı bilemem. Ancak hareket halindeki bir motorcuya çarparak düşürülmesi hiç bir şekilde haklı görülemez. 
Son olarak, biz olay yerinden dağıldıktan sonra Motosikletletli kuryeler federasyonu genel başkanı Çağdaş Yavuzun'da bir kaç saat nezarette kaldığını öğrendim. Karakolda ki ifadelerden sonra sizi misafir edelim diye bir kaç saat nezarette tutmuşlar. Bu konuda ki yorumları da size bırakıyorum.

Umarım her iki taraf içinde adalet yerini bulur..

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe