Tarihi Pirinç Han Çarşısı | Ankara Kalesi 4 Bölüm | Ankara'yı Geziyorum Vlog

Tarihi Pirinç Han Çarşısı | Ankara Kalesi 4 Bölüm | Ankara'yı Geziyorum Vlog

Ankara'yı gezmeye devam ediyoruz. Ankara kalesi serimizin 4. bölümünde yine başkentimizin en önemli ve güzel hanlarından biri olan tarihi pirinç han çarşısını geziyorum. Eskiden kervanların konakladığı bu han, şimdilerde çoğunlukla antikacılar ve hobi atölyeleri tarafından ziyaretçilerini bekliyor. 17. yy da yapılan bu han ayrıca Ankara'nın ilk ahşap hanı olma özeliğini taşıyor. 
Hanı gezerken, bildiğim şeyler atölyesi ve gramofoncu Kadir ustaya uğrayıp kısa bir sohbet gerçekleştiriyoruz.  Hoş sohbetlerinden ötürü kendilerine buradan tekrar teşekkür ederim :)

Diğer yandan videoda izleyeceğiniz gibi kalabalık mekanlarda ve insanların garip bakışları arasında video çekmek çok zor. Özellikle bu bölümde çok zorlandım. Tabi ki bir belgesel çekmediğimiz için o anları da tüm samimiyetimle sizlerle paylaşıyorum :)
Ankara'yı gezmeye ve size bu güzellikleri göstermeye devam edeceğiz. Sizde gezmemi istediğiniz yer ve mekanları yoruma yazabilirsiniz. 

 

71 YORUMLAR

  • Irenleva

    Привет господа Наша фирма мы занимаем первое место по качеству и цене производства аква продукции в Днепре. Вас может заинтерсовать: Водопады по стеклу – сделаете Ваше помещение уютнее и привлекательнее, создаст теплую релаксирующую обстановку. https://drive.google.com/file/d/1mq1pFhgixRuaotmr5A5IAQ0czSfRG--d/view?usp=sharing - узнать подробнее здесь..

    YORUM YAZ


    Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe