50 CC Motosikletler Toplatılıyor | Bu Modelleri Kullananlar Dikkat!

50 CC Motosikletler Toplatılıyor | Bu Modelleri Kullananlar Dikkat!

Sanayi ve teknoloji bakanlığı bazı 50 cc motosikletlerin trafikte risk oluşturtuğu ve güvensiz olduğu sebebiyle trafikten toplatma kararı aldı. Şuan için moto gusto markasının 2 modeli için yapılan bu uygulamanın muhtemelen diğer modellere ve hatta diğer markalara da sıçrayacağını tahmin ediyorum. Bakanlık konuyla ilgili böyle bir açıklama yapıp karar alsa da bu şimdilik kağıt üzerinde bir uygulama. Yani emniyetin bu modelleri tespit edip trafikten men etmesi gibi bir durum söz konusu değil. Moto gusto firması yetkilileri ile yaptığım görüşme sonucunda, bakanlığın bu tebliğsi sonrası bu iki modeli servise geri çağırarak gerekeni yapacağını söyledi. Şimdilik ciddi bir durum söz konusu olmasa da Kolaçan olarak bu olayı sizlerle paylaşmam gerektiğini düşündüm. 
Konuyla ilgili diğer tüm detayları video içeriğinde anlatıyorum. İzledikten sonra merak ettiklerinizi yada düşüncelerinizi yoruma yazabilirsiniz. 

Sanayi bakanlığının toplatma kararı ile ilgili duyurusu aşağıdadır. 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı trafik güvenliği için risk oluşturduğu ve güvensiz olduğu tespit edilen ve Kocaeli’de üretimi yapılan Moto Gusto marka ZN50QT-11 RAPID 50 ve ZF50-A SPARK model ürünlerin piyasadan toplatılması kararını aldı. Bakanlık tarafından kamuoyuna yapılan duyuruda Söz konusu ürünlerin satışını yapan bayiler ile kullanıcılar, kendilerine en yakın Moto Gusto yetkili servislerine başvurarak idari yaptırım kararında belirtilen işlemleri yaptırmaları istendi.
Bakanlık tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı:
Bakanlığımızca karayolu trafik güvenliği için risk teşkil ettiği ve güvensiz olduğu tespit edilen Moto Gusto marka, ZN50QT-11 RAPID 50 ve ZF50-A SPARK model ürünler için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 24.10.2019 tarih ve 657874 ile 657895 sayılı idari yaptırım kararları ile düzeltici ve önleyici faaliyetler uygulanacaktır. Söz konusu ürünlerin satışını yapan bayiler ile kullanıcılar, kendilerine en yakın MOTO GUSTO YETKİLİ SERVİSLERİNE başvurarak idari yaptırım kararında belirtilen işlemleri yaptırması gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Toplatma ilanı: https://www.ilan.gov.tr/detay-tebligat-ve-duyurular-kurumsal-tebligat-ve-duyurular-guvensiz-urun-arz-yasagi-toplatma-ve-bertaraf-kararinin-ilanen-tebligi-738446.html?ncode=YYN-000799&utm_source=Yeni%20Asya_%C4%B0stanbul&utm_medium=widget-YYN-000799&utm_content=Yeni%20Asya_%C4%B0stanbul&utm_campaign=Ek-Gosterge

 

0 YORUMLAR

    Bu KONUYA henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yaz...
YORUM YAZ


Copyright © www.kolacan.com.tr all right reserved | Web Solutions Rıza Halfe